Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A.

1141_xl_183_brzeg_cantoni_gotowe_high-0075.jpg

Pracownicy naszej firmy już od 60 lat odkrywają najlepsze sposoby napędzania maszyn i urządzeń

Nasza historia miała swój początek w niewielkim warsztacie zatrudniającym 20 osób. Teraz jesteśmy dużą i znaną firmą, która dąży do realizacji swojej misji.

W chwili obecnej kierunki rozwoju firmy są określane przez kontrahentów - ich wymagania stają się dla nas zobowiązaniami. Modernizujemy park maszynowy i doskonalimy organizację wewnątrz firmy.

 

Wprowadzamy nowe technologie pozwalające na produkcję bardziej niezawodnych i jakościowo lepszych wyrobów. Wieloletnie tradycje oraz współpraca z organizacjami naukowymi zaowocowały nowymi wyrobami, bezpiecznymi dla użytkownika, o dużej różnorodności cech użytkowych.

Obecnie firma jest spółką akcyjną. Większościowy pakiet akcji posiada włoski udziałowiec. Zatrudniamy około 420 osób będących wielkim bogactwem przedsiębiorstwa i kształtujących jego byt.

Wchodzimy w skład Grupy Cantoni - lidera w produkcji silników elektrycznych w Polsce.

Od niemal ćwierćwiecza znaczną część naszej produkcji eksportujemy na wymagające rynki krajów Unii Europejskiej oraz do Azji, Australii, Afryki i obu Ameryk.

Wszystkie nasze wyroby są zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej i są oznaczane znakiem CE.

Głównym polem działalności BESEL S.A jest produkcja silników indukcyjnych klatkowych w zakresie mocy od 0,04 KW do 3 KW.

Firma wprowadziła i utrzymuje system zarządzania jakością spełniający wymagania normy ISO 9001.

Certyfikat został nadany po raz pierwszy w roku 1995 przez Niemieckie Stowarzyszenie Certyfikacji DQS zrzeszone w międzynarodowej sieci IQNet.

1140_e2bb5da1d02bf14b9d454998b7346f231d0a3026.jpg