2020-09-09
SILNIKI NOWEJ SERII: SIE200..315-K

CELMA INDUKTA SA  w bieżącym roku rozpoczęła pracę nad nową konstrukcję i wdrożeniem silników elektrycznych typu SIE-K o podstawowej sprawności celem oferowania i  sprzedaży na rynkach zagranicznych bez wymagań w zakresie sprawności silników. Konstrukcja ta będzie bazą do produkcji silników wykluczonych z wymagań sprawności oraz silników wielobiegowych. 
Silniki SIE-K mają w najbliższej przyszłości zastąpić serię 2Sg.

Konstrukcja silników SIE-K jest oparta na produkowanych seriach silników 2SIE, 3SIE i 4SIE,  a więc posiada   nowoczesny wygląd kadłuba, bardziej efektywne chłodzenie oraz zmodyfikowane węzły łożyskowe pozwalające na zwiększenie niezawodności silników. W silnikach tej nowej serii skrzynka zaciskowa umieszczona jest na górze (analogicznie jak dla 2SIE, 3SIE czy 4SIE) .Na życzenie można wykonać te silnik ze skrzynką z prawej lub lewej strony (jak w serii 2Sg).

Przy pracach nad nową serią silników uwzględniono podstawowy warunek , czyli zamienność montażową i długościową z serią 2Sg . 
Na razie nowa seria jest dostępna w rozmiarze 200. Docelowo seria SIE całkowicie zastąpi stare silniki 2Sg (rozmiar 200 - 315). Niemniej jednak stara seria nadal będzie dostępna do celów specjalnych.

Powrót